icon

АВАНГАРД

  • Місто:Ужгород
  • Адреса:88000 м. Ужгород вул. Івана Франка 1
  • Кількість місць:10383

Стадіон «Аванга́рд» — багатофункціональний стадіон у місті Ужгороді. Вміщує 12 000 глядачів. Домашня арена ФК «Ужгород» та ФК «Минай». До 2016 року стадіон був домашнім стадіоном місцевої футбольної команди «Говерли». Відбудований у 2005 році.

Після війни Ужгород став потужно розбудовуватися, розпочалася урбанізація й зросла потреба у будівництві нового стадіону. На початку 50-х років почалося будівництво нового спортивного комплексу вражаючих масштабів за проектом архітектора Євгена Вальса. Вже 3 травня 1953 року мешканці Ужгорода споглядали урочисте відкриття спортивного комплексу. На його території розташувалися 4 футбольних поля, баскетбольний та 3 волейбольних майданчики, облаштовано спеціальний майданчик для гри в городки, а також тенісні корти з 6 ігровими майданчиками.

Завдяки своїй багатофункціональності ужгородський стадіон відомий як легкоатлетичний центр. Ще в часи СРСР саме тут у 1962 році стрибун через планку Валерій Брумель встановив рекорд Європи, здолавши висоту 2,20 м.

У 2016 році футбольний клуб «Говерла» не пройшов атестацію для участі в Прем'єр-лізі України 2016/2017 і втратив професійний статус. Після чого команда була розформована. На даний момент «Авангард» належить Ужгородському муніципалітету. Влітку 2018 почалася чергова реконструкція. Зокрема легкоатлетичних доріжок, тренувальних полів, підтрибунних приміщень та прилеглої до стадіону території. Реконструкцію планують завершити до кінця року.

З вересня 2020 року на стадіоні проводить свої матчі ФК "Минай".

Вхід