Розпочався процес ухвалення рішень з ліцензування футбольних клубів УПЛ

News

27 квітня 2023 р. у Будинку футболу відбулось засідання комітету УАФ з атестації футбольних клубів за участю першого віце-президента Протасова О.В.. Порядок денний передбачав розгляд питань щодо відповідності клубів УПЛ мінімальним критеріям ліцензуванню згідно вимог Регламенту УЄФА з ліцензування клубів і фінансової стійкості, який було затверджено Виконкомом УЄФА в 2022 році.

Члени комітету розглянули заяви та відповідні матеріали клубів українського топ-дивізіону для участі у клубних змаганнях УЄФА, в тому числі зроблено змістовну доповідь щодо заяв клубів для участі у Всеукраїнських змаганнях серед команд клубів ОПФКУ «Прем’єр-ліга» майбутнього сезону.

Окремий акцент зосереджено особливостям функціонування клубів в теперішніх економічних умовах під час військового стану, їх фінансовій стійкості, простроченій кредиторській заборгованості та зміні стратегії фінансової діяльності, переважно тих клубів, які претендують на участь у змаганнях під егідою УЄФА. Також не оминули увагою питання обов'язкової підтримки розвитку жіночого футболу всіма без винятку ліцензіатами. Відзначимо, що в цьому аспекті є позитивна динаміка, зокрема, 7 клубів топ-дивізіону вже мають жіночу команду в своїй структурі, а дев'ять – надають підтримку жіночим футбольним клубам на договірних засадах.

Була  розглянута інформація щодо нововведень, які вступають в силу 1 червня 2023 р., з огляду їх подальшої інтеграції в структурах клубів УПЛ. Нагадаємо, що такі зміни торкнуться кадрово-адміністративного (фахівець з організації матчів, ліцензовані тренери воротарів першої команди, ліцензовані тренери воротарів юнацької команди) та фінансового критеріїв.

Підведення попередніх висновків дозволяють констатувати взаємну зацікавленість та конструктивність діалогу УАФ з клубами УПЛ в контексті дотримання мінімальних вимог критеріїв ліцензування.

Вхід